Κατηγορία: Αγώνες

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 1-0

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να συνεχίσει τις σερί νίκες και να κάνει το 6 στα 6, χάνοντας το παιχνίδι εναντίων του Απόλλωνα Ερέτριας. Η ομάδα της Ερέτριας είχε καλύτερη εμφάνιση από την ομάδα μας και κατάφερε να κερδίσει κάνοντας το 1-0.

Η ομάδα μας προσπάθησε πολύ για να κερδίσει , πίεσε, απείλησε και έχασε ευκαιρίες. Ειδικά στο β’ ημίχρονο , η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας και στιγμές που μπορούσε να σκοράρει, όπως στο 78′ λεπτό όπου ο Παλαιολόγος είχε την ευκαιρία να σκοράρει με σουτ, αλλά βγήκε άουτ.

ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΟΥ: Α.Ε ΚΑΘΕΝΟΙ- Α.Ο ΧΑΛΚΙΣ 0-1

Το παιχνίδι για το κύπελο ενάντια στην ομάδα των Καθενών έληξε ένδοξα για την ομάδα μας, νικώντας 0-1.

Η ομάδα των Καθενών είχε αγωνιστική διάθεση και αυτό φάνηκε μέσα στο παιχνίδι εφόσον κατάφερε να απειλήσει την ομάδα μας αρκετές φορές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα εφόσον δεν μπορούσε να περάσει από την εστία του Κηρόπουλου.

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με αρκετούς από τους αναπληρωματικούς στο α’ ημίχρονο, αλλά στο β΄ ημίχρονο ο προπονητής του ΑΟΧ κ. Τοκπασίδης έκανε αλλαγές, όπου βοήθησαν και δυνάμωσαν την ομάδα μας. Τελικά στο 81′ λεπτό με εκτέλεση κόρνερ από τον Πάλλη, βρήκε την ευκαιρία ο Τόλης, σηκώθηκε στη περιοχή και με κεφαλιά έκανε το 0-1, κερδίζοντας την πρόκριση για την ομάδα μας.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : προπονητής (Τοκπασίδης): Κηρόπουλος, Ρογαλίδης, Καρβελάς, Τζάβρας, Ζιζόλλι (63′ Χαλιώτης) , Τόλης, Πάλλης, Θανάσης (71′ Καραχάλιος), Σακκάς (89′ Ντεγιάννης), Μπάλιου (63′ Παλαιολόγος), Μακρής.

24 10

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ – ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 2-0

Η ομάδα μας κάνει το σερί 5 στα 5 ,νικώντας την Δροσιά 2-0.

Στο 22′ η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να σκοράρει με πάσα του Παλαιολόγου στον Κωνσταντάγκα που βγήκε τετ α τετ, αλλά το πλασέ του πέρασε ξυστά από το δοκάρι και δεν κατάφερε να σκοράρει. Αυτό όμως δεν εμπόδισε τον επιθετικό του ΑΟ Χαλκίς να σκοράρει στο 44′. Η μπάλα πέρασε από τον Λούκα στον Κωνσταντάγκα και τον Καραχάλιο, μετά από απόκρουση του Σωτηρόπουλου σε πλασέ του Καραχάλιου, ο Κωνσταντάγκας άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας πριν την λήξη του ημιχρόνου κάνοντας το 1-0.

Η ομάδα μας χρειάστηκε να κάνει 3 αναγκαστικές αλλαγές μικροτραυματισμών τον Κολιόπουλο, το Κωνσταντάγκα και τον Λούκα.

Οι νερατζούροι είχαν πολλές ευκαιρίες, όμως δεν τα κατάφεραν. Στο 56′ η μπάλα εμφανίστηκε στα πόδια του Λούκα, σούταρε αλλά ο Σωτηρόπουλος απέκρουσε και στον γυρισμό της μπάλας ο Τόλης βρήκε την ευκαιρία να σουτάρει, αλλά η μπάλα δεν ήθελε να βρεθεί στα δίχτυα και βγήκε άουτ.

Ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι, όπου και εκτελέστηκε με επιτυχία από τον Καραχάλιο κάνοντας το 2-0.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : (Τοκπασίδης) :
Αγριόδημος, Κολιόπουλος (15′ Ρογαλίδης), Καρβελάς, Τζάβρας< Τσούτης < Τόλης (57′ Πάλλης) , Παλαιολόγος, Καραχάλιος, Κωνσταντάγκας (46′ Μακρής), Λούκας (71′ Μπάλιου), Χαλιώτης.

17 10 7

ΑΟΦ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ- ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1-4

Η ομάδα μας συνεχίζει το σερί με τις νίκες έχοντας 4 στα 4, κάνοντας το διπλό 1-4 ενάντια στον Λήλα Βασιλικού.

Ο ΑΟΧ με εντυπωσιακό ξεκίνημα στο 1′ σκόραρε το πρώτο γκολ του παιχνιδιού με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από τον Κωνσταντάγκα κάνοντας το 0-1.

Οι κυανόμαυροι από την αρχή είχαν την δυνατότητα να απειλήσουν, όπως και προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν. Η ομάδα μας διατηρούσε τον έλεγχο του παιχνιδιού , αλλά ο Λήλας άρχισε να κινείται επιθετικά, πιέζοντας και κατάφερε να διατηρήσει ένα ισόρροπο παιχνίδι.

Στο 28′ ο Λήλας είχε την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 35′ όμως ο Καραλής με εκτέλεση φάουλ , έστειλε την μπάλα πάνω στον Αγριόδημο, όπου και απέκρουσε και τη στιγμή εκείνη ο Κουτσαυλής εμφανίστηκε και με σουτ έκανε το 1-1.

Το ημίχρονο τελείωσε 1-1, όπου στη λήξη του υπήρχαν διαμαρτυρίες από τον Θωμά κατά του Φώτη, όπου ο Φώτης αμέσως έβγαλε κόκκινη κάρτα για την ανάρμοστη συμπεριφορά του νερατζούρι και έτσι η ομάδα μας στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκε με 10 παίκτες.

Αυτό δεν πτόησε την ομάδα μας, όπου μετά από πολλές πιέσεις στο 70′ η μπάλα φτάνοντας στα πόδια του Καραχάλιου, όπου και κατάφερε με διαγώνιο πλασέ να κάνει το 1-2. Στο 72′ ξανά με πλάγιο του Τζάβρα , η μπάλα έφτασε στον Κολιόπουλο και με σέντρα του, ο Καραχάλιος άδραξε την ευκαιρία και έγραψε το 1-3 για τους κυανόμαυρους.

Στο 87′ ο Αλεξίου ρίχνοντας κάτω τον Μακρή μέσα στην περιοχή ΄δώρισε’ την ευκαιρία στην ομάδα μας να σκοράρει και να κάνει το 1-4 με την άψογη εκτέλεση του κερδισμένου πέναλτι από τον Κωνσταντάγκα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : προπονητής (Τοκπασίδης).

Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος (73΄ Τόλης), Καραχάλιος (80΄ Μακρής), Κωνσταντάγκας ( 87΄Μπάλιου), Λούκας ( 87′ Πάλλης), Χαλιώτης.

Viber 2020 10 10 17 50 15

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ – ΑΟ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ : 3-0

Σε νίκη για την ομάδα μας τελείωσε το 3ο παιχνίδι της αγωνιστικής, κερδίζοντας 3-0 τον ΑΟ Ευβοϊκό Γουβών.

Η ομάδα μας από την αρχή του παιχνιδιού είχε την υπεροχή και ευκαιρίες για να σκοράρει. Στο 29′ του παιχνιδιού με πάσα του Πάλλη προς τη μεριά του Καραχάλιου, ο Καραχάλιος με προσποίηση και σουτ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 για την ομάδα μας. Στο 52′ οι κυανόμαυροι με επιθετική διάθεση σκόραρε το 2ο γκολ, όπου ο Χαλιώτης σούταρε, αλλά δυστυχώς η μπάλα βρήκε δοκάρι και στη συνέχεια άρπαξε την ευκαιρία και με προβολή ο Τσούτης έστειλε την μπάλα στην εστία των Γουβών.

Στο 70΄, ο 34χρονός Θωμάς είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-0 με εκτέλεση φάουλ, αλλά δεν τα κατάφερε αφού η μπάλα πήγε δοκάρι. Βρήκε όμως την ευκαιρία και στο 75′, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-0, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα για το παιχνίδι.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : προπονητής ( Παναγιώτης Τοκπασίδης):
Αγριόδημος, Κολιόπουλος (86′ Ρογαλίδης), Πάλλης, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος, Καραχάλιος ( 86′ Ζιζόλι), Κωνσταντάγκας (72′ Μακρής), Λούκας ( 72′ Σακκάς), Χαλιώτης (70′ Τόλης).

120625174 626917171339526 8781142934347553489 n

ΣΚΕΠΑΣΤΗ- ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 1-2

Η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει το δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστής εναντίον της Σκεπαστής.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 20′ λεπτό βάζοντας το πρώτο γκολ στον αγώνα με πλασέ του Ζουζουλή. Οι κυανόμαυροι έδειξαν δυναμικότητα και αποφασιστικότητα διατηρώντας την κατοχή της μπάλας στα περισσότερα λεπτά του παιχνιδιού κι με την εκτέλεση κερδισμένου φάουλ για τον ΑΟΧ, ο Θωμάς ισοφάρισε το παιχνίδι στο 35′ λεπτό κάνοντας το 1-1. Μετά από δυο πολύ καλές προσπάθειες που είχε η ομάδα μας για να σκοράρει , στο 80′ λεπτό από πάσα του Μακρή προς τον Καραχάλιο, κατάφερε να βάλει με κεφαλιά το δεύτερο γκολ , όπου έτσι χάρισε την νίκη για την ομάδα μας στο δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής. Επίσης, η ομάδα μας είχε το πλεονέκτημα , διότι η Σκεπαστή έπαιζε με 10 παίχτες από το 69′ λεπτό λόγω αποβολής με 2 κίτρινες κάρτες του Τηλιόπουλου.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : Προπονητής : ( Παναγιώτης Τοκπασίδης) :
Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος(73′ Μακρής), Καραχάλιος(81′ Πάλλης), Κωνσταντάγκας, Λούκας, Τόλης(65′ Χαλιώτης).

120201371 634147757275463 3312111810506975380 n

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ: Α’ αγωνιστική 2020-2021

Ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ξεκινώντας τον αγώνα της α’ αγωνιστικής της σεζόν 2020-2021, κατάφερε να κερδίσει τον ΑΟ ΟΛΥΜΠΟ ΓΥΜΝΟΥ με αποτέλεσμα 8-1.

Να σημειωθεί ότι, πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Φώτη Δόση , ενός σημαντικού φιλάθλου του της ομάδας μας.

Ακριβώς στο πρώτο 3′ λεπτό, ο Κωνσταντάγκας κατάφερε να ανοίξει το σκορ υπέρ της ομάδας μας κάνοντας το 1-0. Η αλήθεια είναι πως οι κυανόμαυροι έχασαν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως στο 40′ λεπτό με την σέντρα του Καραχάλιου, ο Λούκας σκόραρε κάνοντας το 2-0. Στο 43′ λεπτό ο Κωνσταντάγκας καταφέρνει το 3-0 για την ομάδα μας ενάντια του Ολύμπου. Στο 52′ η φιλοξενούμενη ομάδα κέρδισε πέναλτι και ο Ντουλελλάρι χάρισε το πρώτο γκολ για την ομάδα του. Επιτόπου, η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να κερδίσει πέναλτι βγάζοντας τον Ρουμπή με κόκκινη και με την εκτέλεση του Καραχάλιου να γίνει το 4-1.

Ο Κωνσταντάγκας χάρη στη κεφαλιά του σκοράρει και κάνει το 5-1. Η ομάδα μας προσπαθώντας τόσο πολύ ανέβασε το αποτέλεσμα στο 6-1 , με τη βοήθεια του Χαλιώτη, ο οποίος στο 81′ λεπτό κατάφερε να σκοράρει το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι ανοίγοντας το ματς 7-1.

Τέλος, λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού στο 86′ λεπτό ο πιτσιρικάς της ομάδας Μακρής διαμόρφωσε το τελικό σκορ με 8-1.

Έτσι, όλη η ομάδα του ΑΟ Χαλκίς κατάφερε να δώσει τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ: ( προπονητής: Τοκπασίδης) : Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς (57′ Τόλης), Τσούτης, Πάλλης(57′ Χαλιώτης), Καραχάλιος(76′ Θανάσης), Κωνσταντάγκας (62′ Μακρής) , Λούκας (76′ Βουρδάνος), Παλαιολόγος.

filiko1

Αποτελέσματα Φιλικών Αγώνων Προετοιμασίας

Εδώ μπορείτε να ενημερώνεστε για τα αποτελέσματα των φιλικών αγώνων προετοιμασίας της ομάδας μας.

19/08 Απόλλων Παραλίας – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 0 – 3
Σκόρερς: Λούκας (2), υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής (1).

22/08 Μακρυκάπα – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 1 -3

26/08 Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 5 – 2
Σκόρερς: Καραχάλιος(1), Λούκας (1)

29/08 Αμαρυνθιακός – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ

filiko2

Κεραυνός Αγ. Θωμά-ΑΟ Χαλκίς 3-2

Το πρώτο του φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσε ο ΑΟ Χαλκίς στον Άγιο Θωμά, με αντίπαλο τον τοπικό Κεραυνό.

Η ομάδα της Χαλκίδας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30′, με τους γηπεδούχους να κλέβουν την μπάλα στον χώρο του κέντρου και να ολοκληρώνουν επιτυχημένα την επιθετική τους προσπάθεια. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, μετά από πάσα-λόμπα του Πάλλη, ο Καραχάλιος με ωραίο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 50′ ο Κεραυνός πήρε και πάλι το προβάδισμα με την ομάδα του Γιώργου Λάμπρου, να εκμεταλλεύεται ολιγωρία στην άμυνα του ΑΟΧ. Ο Μπασινάς με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε στο 75′ και πάλι για την ομάδα της Χαλκίδας, όμως δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν και πάλι ολιγωρία στην άμυνα των φιλοξενούμενων, παίρνοντας και πάλι το προβάδισμα με 3-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

‘Ξεμούδιασμα’ για τους ποδοσφαιριστές των ‘νεραντζούρι’ από το καθημερινό πρόγραμμα προπονήσεων και χρήσιμα συμπεράσματα για τον Παναγιώτη Τοκπασίδη, για τη συνέχεια της προετοιμασίας της ομάδας του, απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο και σε ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες και αρκετές φάσεις μπροστά απ’ τις δυο εστίες. Παρόντες στο παιχνίδι και οι Τσούτης και Λούκας, οι οποίοι έκαναν ατομική προπόνηση, αλλά δεν αγωνίστηκαν.

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Αγριόδημος (46′ Οικονομίδης, 80′ Μήλιος), Κολιόπουλος, Τζάβρας (46′ Θ. Ντεγιάννης), Ζιζόλλι, Χ. Καρβελάς, Πάλλης, Τσεκούρας (65′ Β. Ντεγιάννης), Μπασινάς, Σακκάς (46′ υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής), Καραχάλιος (65′ Κ. Καρβελάς), Παλαιολόγος.

Πηγή: EviaSports