Την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2023 η ομάδας μας φιλοξενήθηκε από τον Α.Ο. Ιστιαίας στο γήπεδο Αρτεμισίου στα πλαίσια της 1ης Αγωνιστικής του Α’ Κατηγορίας Ε.Π.Σ. Εύβοιας.
Το τελικό αποτέλεσμα ήταν ισοπαλία χωρίς γκολ. Η ομάδα μας στάθηκε άτυχη, καθώς είχε δοκάρι στο Α΄ ημίχρονο.
![Α.Ο. Ιστιαίας – Α.Ο.Χαλκίς 0-0 1 20230917 170311](https://i0.wp.com/aochalkis.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230917_170311.jpg?resize=1024%2C581&ssl=1)
Ο Α.Ο.Χαλκίς παρατάχτηκε από τον προπονητή της ομάδας Βαγγέλη Τόγια με τους Γαλλή, Μ. Πατσαβούρα (60′ Καλέντζη), Μαρίνο (81′ Μπαρώνο), Μανωλόπουλο, Ανυφαντή, Χιούσκα, Σαρρή, Μάρκου, Αγγελάκη (77′ Μήτρου), Κατσαρή, Α. Πατσαβούρα.
![Α.Ο. Ιστιαίας – Α.Ο.Χαλκίς 0-0 2 20230917 170223](https://i0.wp.com/aochalkis.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230917_170223.jpg?resize=1024%2C594&ssl=1)
Το Δ.Σ. του Α.Ο.Χαλκίς θα ήθελε να εκφράσει τις θερμές ευχαριστίες του στον κ. Γεώργιο Πατσιούρα για την παράθεση του προαγωνιστικού γεύματος της ομάδας σε κοσμική ταβέρνα του Προκοπίου Εύβοιας, στηρίζοντας έτσι την ομάδα μας αλλά και τον ερασιτεχνικό αθλητισμό γενικότερα.
![Α.Ο. Ιστιαίας – Α.Ο.Χαλκίς 0-0 3 20230917 132908](https://i0.wp.com/aochalkis.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230917_132908.jpg?resize=1024%2C735&ssl=1)
![Α.Ο. Ιστιαίας – Α.Ο.Χαλκίς 0-0 4 20230917 172037](https://i0.wp.com/aochalkis.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230917_172037.jpg?resize=1024%2C559&ssl=1)