241895919 6164436456960397 5666667540447064139 n

ΑΟ Χαλκίς – ΑΕ Καθενοί (5-0)

H ομάδα μας κέρδισε 5-0 τους Καθενούς, για την πρώτη αγωνιστική του έκτου ομίλου της πρώτης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο ΑΟΧ είχε την απόλυτη υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, φτάνοντας σε άνετη νίκη, με τους φιλοξενούμενους όμως να έχουν την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα, με σουτ του Σολογιάννη που έφυγε λίγο άουτ. Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, που αφού είχαν ένα καλό σουτ στο 21′ με τον Μακρή (απέκρουσε σε κόρνερ ο Πολύδωρος), δύο λεπτά μετά άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Μετοχιάτη. Διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 39′ με σουτ του Καραχάλιου, με τον Γεωργίου -τέσσερα λεπτά νωρίτερα- να έχει κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι. Ίδια η εικόνα του αγώνα και στην επανάληψη, με τον Θωμά, στο 47′, να κάνει το 3-0 με εκτέλεση φάουλ, τον Κολιόπουλο να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα (στο 58′), με κεφαλιά ‘ψαράκι’, για το 4-0, και τον Καραχάλιο να σκοράρει ξανά (με πέναλτι αυτή τη φορά) και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος/Πασχαλίδης-Καραδήμος.

ΓΚΟΛ: 23′ Μετοχιάτης, 39′ & 90’+2′ Καραχάλιος, 47′ Θωμάς, 58′ Κολιόπουλος.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Γ. Τσολάκος Ι, Γεωργίου, Τζάβρας, Βουρδάνος, Καραχάλιος, Μακρής, Μετοχιάτης, Γ. Τσολάκος ΙΙ, Θωμάς.

ΚΑΘΕΝΟΙ (Γιώργος Ζώγας): Πολύδωρος, Σφύρλας (83′ Παπακυριακού), Αγγελίδης (46′ Κούκουρας), Λ. Νικολακόπουλος, Α. Καρκαλής, Καρράς (83′ Θ. Μπασινάς Ι), Ν. Καρκαλής, Φεϊζόλη, Σολογιάννης (58′ Αλεξίου), Καμαριώτης, Σπανός.