Γ.Θ. ΑΟ Χαλκίς Αυλωνάρι 3 0 28 11 2021 7

ΑΟ Χαλκίς – ΑΟ Αυλωναρίου (3-0)

Η ομάδα μας κέρδισε 3-0 το Αυλωνάρι, για την όγδοη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι ‘νερατζούρι’, που έμειναν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας, μπήκαν δυνατά στο ματς και αφού είχαν ένα σουτ με τον Σπυράκη στο 8′ που πέρασε λίγο άουτ, στο 10′ άνοιξαν το σκορ με σουτ του Ζαχαριά μέσα απ’ την περιοχή (ασίστ από Κολιόπουλο), με τον ρυθμό του παιχνιδιού να πέφτει σταδιακά στο πρώτο ημίχρονο, που δεν είχε άλλες ιδιαίτερα αξιομνημόνευτες στιγμές. Στην επανάληψη, ειδικά μετά το 60′, ο ΑΟΧ ανέβασε την απόδοση του και τελικά στο 75′ έφτασε στο 2-0 με κεφαλιά του Γ.Θ. Τσολάκου, έπειτα από σέντρα του Μαστροκώστα, ο οποίος στο 89ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Παππάς-Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 10′ Ζαχαριάς, 75′ Γ.Θ. Τσολάκος, 89′ Μαστροκώστας,.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Δημήτρης Λύκος): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Γ.Κ. Τσολάκος (82′ Πάλλης), Γεωργίου, Τζάβρας, Σπυράκης, Γ.Θ. Τσολάκος, Σπανός (67′ Καραχάλιος), Ζαχαριάς (67′ Μαστροκώστας), Γκιόκας (82′ Λούκας), Ζουλιώτης.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιώργος Τζόκας): Μπασινάς, Ξυράφης, Μπρεγκανάκου (85′ Γκιούλι), Παππάς, Μαστροκώστας, Πόγκας, Γλυκός (63′ Κοψαχείλης), Μάλλιος, Ντουλελλάρι (85′ Βογιατζής), Κρόκος (27′ Ν. Παναγιώτου), Τσιάκος.

πηγή: eviasports.gr