24 10

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ – ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 2-0

Η ομάδα μας κάνει το σερί 5 στα 5 ,νικώντας την Δροσιά 2-0.

Στο 22′ η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να σκοράρει με πάσα του Παλαιολόγου στον Κωνσταντάγκα που βγήκε τετ α τετ, αλλά το πλασέ του πέρασε ξυστά από το δοκάρι και δεν κατάφερε να σκοράρει. Αυτό όμως δεν εμπόδισε τον επιθετικό του ΑΟ Χαλκίς να σκοράρει στο 44′. Η μπάλα πέρασε από τον Λούκα στον Κωνσταντάγκα και τον Καραχάλιο, μετά από απόκρουση του Σωτηρόπουλου σε πλασέ του Καραχάλιου, ο Κωνσταντάγκας άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας πριν την λήξη του ημιχρόνου κάνοντας το 1-0.

Η ομάδα μας χρειάστηκε να κάνει 3 αναγκαστικές αλλαγές μικροτραυματισμών τον Κολιόπουλο, το Κωνσταντάγκα και τον Λούκα.

Οι νερατζούροι είχαν πολλές ευκαιρίες, όμως δεν τα κατάφεραν. Στο 56′ η μπάλα εμφανίστηκε στα πόδια του Λούκα, σούταρε αλλά ο Σωτηρόπουλος απέκρουσε και στον γυρισμό της μπάλας ο Τόλης βρήκε την ευκαιρία να σουτάρει, αλλά η μπάλα δεν ήθελε να βρεθεί στα δίχτυα και βγήκε άουτ.

Ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι, όπου και εκτελέστηκε με επιτυχία από τον Καραχάλιο κάνοντας το 2-0.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : (Τοκπασίδης) :
Αγριόδημος, Κολιόπουλος (15′ Ρογαλίδης), Καρβελάς, Τζάβρας< Τσούτης < Τόλης (57′ Πάλλης) , Παλαιολόγος, Καραχάλιος, Κωνσταντάγκας (46′ Μακρής), Λούκας (71′ Μπάλιου), Χαλιώτης.