war

ΑΟ Χαλκίς – Ελλήσποντος (4-0)

Ο ΑΟ Χαλκίς επικράτησε του Ελλήσποντου 4-0, για τη 17η αγωνιστική της Α’ Τοπικής.

Οι ‘νερατζούρι’, που αύξησαν τη διαφορά τους απ’ τη δεύτερη Μακρυκάπα στους τέσσερις βαθμούς, μπήκαν δυνατά στο ματς και στο ένατο λεπτό άνοιξαν το σκορ, με κοντινό πλασέ του Καραχάλιου, έπειτα από σέντρα του Σπυράκη. Ο σκόρερ των γηπεδούχων είχε στο 18′ ένα σουτ που πέρασε λίγο έξω και ένα λεπτό μετά την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Μαστροκώστα (σέντρα ο Σπανός), με τον ΑΟΧ να έχει καλές στο πρώτο μέρος και με Χαλιώτη (29′), Σπυράκη (37′) και πάλι με τον Μαστροκώστα (42′), που επίσης για λίγο δεν βρήκαν στόχο. Στο 60′ οι πρωτοπόροι, που πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, διπλασίασαν τα τέρματα τους, όταν μετά από σέντρα του Τσατσαρώνη ο Σπανός με κεφαλιά σκόραρε και στο 70′ ‘κλείδωσαν’ το ‘τρίποντο’, με τον Ζουλιώτη να εκτελεί πέναλτι, τον Τόρα να αποκρούει και τον Τρεπεκλή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, στην επαναφορά, και ο ίδιος στο 84′ αξιοποίησε ασίστ του Σπανού και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσάκος/Κελεπούρης-Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 9′ Καραχάλιος, 60′ Σπανός, 70′ & 84′ Τρεπεκλής.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Δημήτρης Λύκος): Βασιλείου, Κολιόπουλος (71′ Τζάβρας), Ι.Κ. Τσολάκος (46′ Τσατσαρώνης), Γεωργίου (71′ Μετοχιάτης), Ι.Θ. Τσολάκος, Ζουλιώτης, Σπυράκης, Καραχάλιος (65′ Τρεπεκλής), Σπανός, Μαστροκώστας (65′ Λούκας), Χαλιώτης.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιώργος Κρόκος): Τόρα, Μάλλιαρης, Νάτσης, Αγγελάτος, Ντούκα, Μπασινάς (86′ Ράλλης), Νικολάου (57′ Χατζηλάμπρου), Κατσίμπρας, Μπινιάκος, Ανέστης (67′ Κικίδης), Πέτσας.

πηγή: eviasports.gr