17 10 7

ΑΟΦ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ- ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1-4

Η ομάδα μας συνεχίζει το σερί με τις νίκες έχοντας 4 στα 4, κάνοντας το διπλό 1-4 ενάντια στον Λήλα Βασιλικού.

Ο ΑΟΧ με εντυπωσιακό ξεκίνημα στο 1′ σκόραρε το πρώτο γκολ του παιχνιδιού με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από τον Κωνσταντάγκα κάνοντας το 0-1.

Οι κυανόμαυροι από την αρχή είχαν την δυνατότητα να απειλήσουν, όπως και προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν. Η ομάδα μας διατηρούσε τον έλεγχο του παιχνιδιού , αλλά ο Λήλας άρχισε να κινείται επιθετικά, πιέζοντας και κατάφερε να διατηρήσει ένα ισόρροπο παιχνίδι.

Στο 28′ ο Λήλας είχε την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 35′ όμως ο Καραλής με εκτέλεση φάουλ , έστειλε την μπάλα πάνω στον Αγριόδημο, όπου και απέκρουσε και τη στιγμή εκείνη ο Κουτσαυλής εμφανίστηκε και με σουτ έκανε το 1-1.

Το ημίχρονο τελείωσε 1-1, όπου στη λήξη του υπήρχαν διαμαρτυρίες από τον Θωμά κατά του Φώτη, όπου ο Φώτης αμέσως έβγαλε κόκκινη κάρτα για την ανάρμοστη συμπεριφορά του νερατζούρι και έτσι η ομάδα μας στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκε με 10 παίκτες.

Αυτό δεν πτόησε την ομάδα μας, όπου μετά από πολλές πιέσεις στο 70′ η μπάλα φτάνοντας στα πόδια του Καραχάλιου, όπου και κατάφερε με διαγώνιο πλασέ να κάνει το 1-2. Στο 72′ ξανά με πλάγιο του Τζάβρα , η μπάλα έφτασε στον Κολιόπουλο και με σέντρα του, ο Καραχάλιος άδραξε την ευκαιρία και έγραψε το 1-3 για τους κυανόμαυρους.

Στο 87′ ο Αλεξίου ρίχνοντας κάτω τον Μακρή μέσα στην περιοχή ΄δώρισε’ την ευκαιρία στην ομάδα μας να σκοράρει και να κάνει το 1-4 με την άψογη εκτέλεση του κερδισμένου πέναλτι από τον Κωνσταντάγκα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : προπονητής (Τοκπασίδης).

Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος (73΄ Τόλης), Καραχάλιος (80΄ Μακρής), Κωνσταντάγκας ( 87΄Μπάλιου), Λούκας ( 87′ Πάλλης), Χαλιώτης.