Χαλιώτης Ζουρμπουλής Δροσιά ΑΟ Χαλκίς 0 2 10 4 2022 67

ΑΠΚΟ Δροσιάς – ΑΟ Χαλκίς (0-2)

Ο ΑΟ Χαλκίς κέρδισε στη Δροσιά τον ΑΠΚΟ 2-0, για την 23η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι ‘νερατζούρι’, που παρέμειναν ισόβαθμοί στην κορυφή με τη Μακρυκάπα -την οποία αντιμετωπίζουν εκτός έδρας στην επόμενη αγωνιστική στο καθοριστικό ντέρμπι- και στο +1 απ’ τον Ταμυναϊκό, άνοιξαν το σκορ στο 10′ με δυνατό σουτ του Ζαχαριά έξω από την περιοχή, ενώ στο 23′ ο σκόρερ του ΑΟΧ βρήκε μέσα στην περιοχή τον Κολιόπουλο, το σουτ του οποίου έφυγε έξω. Δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν ένα σουτ με τον Κουζούλογλου, που δεν βρήκε στόχο. Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους, με κεφαλιά του Χαλιώτη, με το 0-2 να μην αλλάζει στη συνέχεια και το παιχνίδι να μην έχει ιδιαίτερα αξιοσημείωτες στιγμές από κει και πέρα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Κοντογιαννίδης-Παππάς.

ΓΚΟΛ: 10′ Ζαχαριάς, 58′ Χαλιώτης.

ΔΡΟΣΙΑ (Γιώργος Λάμπρου): Σωτηρόπουλος, Χ. Ζουρμπουλής (78′ Ζωγάκης), Γ. Λάμπρου, Δεληγιάννης, Αυλωνίτης, Π. Ζουρμπουλής, Τσεμπελίκος (60′ Φρυγανάς), Ζαχαράκης, Κουζούλογλου, Ι. Λάμπρου, Χ. Ελευθερίου.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Κώστας Χατζέλης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Τσατσαρώνης, Γεωργίου, Τζάβρας, Ζουλιώτης, Ι.Κ. Τσολάκος, Χαλιώτης, Σπανός (68′ Τρεπεκλής), Ζαχαριάς (55′ Λούκας), Γκιόκας (85′ Μετοχιάτης).

Πηγή: eviasports.gr