χαλκις 2 3

Απόλλων Ερέτριας – ΑΟ Χαλκίς (2-3)

Η ομάδα μας κέρδισε 3-2 στην Ερέτρια τον Απόλλωνα, για την πέμπτη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ανοίξαμε το σκορ στο 20′ με σουτ από κοντά του Σπανού, έπειτα από σέντρα του Κολιόπουλου και δέκα λεπτά μετά -σε φάση που ξεκίνησε με εκτέλεση φάουλ του Ζαχαριά- ο Μαστροκώστας με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα μας. Στην επανάληψη οι ‘Απολλωνιστές’ έβγαλαν αντίδραση. Μείωσαν στο 50′ με τελική προσπάθεια του Τόρα 1-2 και ισοφάρισαν 2-2 στο 65′ με συρτό σουτ του Λάζρι. Η ομάδα μας πήρε τη νίκη με τον Γκιόκα να αξιοποιεί πέναλτι που κέρδισε ο Σπανός, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιάννη Αγριόδημου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Δάλλας-Ιωάννου.

ΓΚΟΛ: 50′ Τόρα, 65′ Λάζρι-20′ Σπανός, 30′ Μαστροκώστας, 80′ Γκιόκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μίχος, Σταματάκος, Βελαέτης, Λ. Καρλατήρας, Κανάνι, Βεσέλι, Χιούσκα (83′ Μέτσιο), Τόρα, Λάζρι, Αντζέλι, Ρούσσος.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Δημήτρης Λύκος): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Γ.Κ. Τσολάκος, Γεωργίου, Θωμάς, Χαλιώτης (60′ Γ.Θ. Τσολάκος), Καραχάλιος (68′ Τρεπεκλής), Σπανός (86′ Σπυράκης), Ζαχαριάς (86′ Λάμπρου), Μαστροκώστας (60′ Γκιόκας), Ζουλιώτης.

πηγή: eviasports.gr