243683652 6260216527382389 174728827979703350 n

Απόλλων Παραλίας – ΑΟ Χαλκίς (0-8)

Η ομάδα μας κέρδισε 8-0 στην Παραλία τον τοπικό Απόλλωνα, ολοκληρώνοντας το πρόγραμμα αγώνων του 6ου ομίλου της 1ης φάσης του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Το 1-0 έγινε στο 5′ με τέρμα του Μετοχιάτη και ο Γεωργίου διπλασίασε τα τέρματα τους στο 38′, κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώσαμε ακόμη έξι γκολ, με τους Γ.Κ. Τσολάκο (48′), Μαστροκώστα (51′-πέναλτι), Μακρή (57′), Καραχάλιο (67′-πέναλτι, 70′) και Σπυράκη (90′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βελέντζας/Σέρρας-Μπούρικας

ΓΚΟΛ: 5′ Μετοχιάτης, 38′ Γεωργίου, 48′ Γ.Κ. Τσολάκος, 51′ Μαστροκώστας, 57′ Μακρής, 67′ & 70′ Καραχάλιος, 90′ Σπυράκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Κώστας Αργυρίου): Μπισιώτης, Χατζηστάμου (80′ Αργίτης), Μούτσκα, Μάμαλης, Τάμα, Δεληγιάννης, Γιαλός, Τζίτζιρας, Ντόιμας, Τσότα.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Φαλαγγίτης, Λάμπρου, Γ.Κ. Τσολάκος, Γεωργίου, Ζουλιώτης, Σπυράκης, Πάλλης (64′ Θωμάς), Μετοχιάτης (46′ Σπανός), Μακρής (64′ Καραχάλιος), Μαστροκώστας (64′ Ζαχαριάς), Χατζηλάμπρου (64′ Λούκας).