aochalkis img

Λήλας Βασιλικού – ΑΟ Χαλκίς (0-5)

Ο ΑΟ Χαλκίς επικράτησε 5-0 του Λήλαντα Βασιλικού και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Οι ‘νερατζούρι’ πήραν τα ‘ηνία’ απ’ το ξεκίνημα του αγώνα, φτάνοντας στο 2ο λεπτό στο άνοιγμα του σκορ με κεφαλιά του Τρεπεκλή. Στο 9′ ο Λάμπρου με σουτ από κοντά αξιοποίησε ασίστ του Γκιόκα και διπλασίασε τα γκολ του ΑΟΧ. Στο 25′, σε μια φάση… ‘καρμπόν’ με εκείνη του δεύτερου γκολ, έγινε το 0-3, με τον Κολιόπουλο να τροφοδοτεί τον Ζαχαριά, που χρίστηκε σκόρερ. Ίδια η εικόνα του αγώνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο 0-4, με τον Λάμπρου να σημειώνει με ατομική προσπάθεια το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 55′, ενώ στο 90′ ο Χατζηλάμπρου διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Βελέντζας-Κοντογιαννίδης.

ΓΚΟΛ: 2′ Τρεπεκλής, 9′ & 55′ Λάμπρου, 25′ Ζαχαριάς, 90′ Χατζηλάμπρου.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Αγραφιώτης, Ευαγγελινός, Μολές, Κουσερής, Σιμιτζής (42′ Ντίντα), Αλεξίου (42′ Τζαφέρος), Παπίλας, Φτούλης (60′ Κικίδης), Παναγιώτου, Μπαϊμπάκης (60′ Μπενέτος), Αναγνώστου.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Δημήτρης Λύκος): Βασιλείου, Κολιόπουλος (46′ Μακρής), Λάμπρου, Γεωργίου, Τζάβρας, Σπυράκης (54′ Χατζηλάμπρου), Τρεπεκλής, Πάλλης, Γκιόκας (59′ Καραχάλιος), Ζαχαριάς (58′ Ζουλιώτης), Χαλιώτης.

πηγή: eviasports.gr