120625174 626917171339526 8781142934347553489 n

ΣΚΕΠΑΣΤΗ- ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : 1-2

Η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει το δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστής εναντίον της Σκεπαστής.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 20′ λεπτό βάζοντας το πρώτο γκολ στον αγώνα με πλασέ του Ζουζουλή. Οι κυανόμαυροι έδειξαν δυναμικότητα και αποφασιστικότητα διατηρώντας την κατοχή της μπάλας στα περισσότερα λεπτά του παιχνιδιού κι με την εκτέλεση κερδισμένου φάουλ για τον ΑΟΧ, ο Θωμάς ισοφάρισε το παιχνίδι στο 35′ λεπτό κάνοντας το 1-1. Μετά από δυο πολύ καλές προσπάθειες που είχε η ομάδα μας για να σκοράρει , στο 80′ λεπτό από πάσα του Μακρή προς τον Καραχάλιο, κατάφερε να βάλει με κεφαλιά το δεύτερο γκολ , όπου έτσι χάρισε την νίκη για την ομάδα μας στο δεύτερο παιχνίδι της αγωνιστικής. Επίσης, η ομάδα μας είχε το πλεονέκτημα , διότι η Σκεπαστή έπαιζε με 10 παίχτες από το 69′ λεπτό λόγω αποβολής με 2 κίτρινες κάρτες του Τηλιόπουλου.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ : Προπονητής : ( Παναγιώτης Τοκπασίδης) :
Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος(73′ Μακρής), Καραχάλιος(81′ Πάλλης), Κωνσταντάγκας, Λούκας, Τόλης(65′ Χαλιώτης).