Αθικίων ΑΟ Χαλκίς 25 5 2022 2

Τενεάτης Αθικίων – ΑΟ Χαλκίς (1-1)

Ο ΑΟ Χαλκίς αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Τενεάτη Αθικίων 1-1, για την πέμπτη αγωνιστική του έκτου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν αντεπίθεση και με τέρμα του Λέκκα άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό, με τον ΑΟΧ που είχε μπει επιθετικά στο παιχνίδι να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση, έχοντας στο πρώτο μέρος καλές στιγμές, με κεφαλιά (20′) του Τρεπεκλή και σουτ (42′) του Κολιόπουλου, με τον πορτιέρο του Τενεάτη να σώζει την εστία του και στις δύο περιπτώσεις. Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για ‘χέρι’ αντίπαλου, με τους ‘νερατζούρι’ να συνεχίζουν να πιέζουν και να ψάχνουν την ισοφάριση, κάτι που τελικά ήρθε στο 80′, με τον Λούκα να κάνει το 1-1 με πλασέ. Εν συνεχεία και ως το φινάλε η ομάδα της Χαλκίδας προσπάθησε να φτάσει και στο νικητήριο γκολ, χωρίς τελικά το ματς να φύγει απ’ την ισοπαλία. Ο ΑΟ Χαλκίς παρέμεινε στη δεύτερη θέση και δύο αγωνιστικές πριν το τέλος των μπαράζ συνεχίζει να κρατά την τύχη στα χέρια του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωστέρης (Ανατολικής Αττικής)/Αλεξόπουλου (Ανατολικής Αττικής)-Πυκνής (Ανατολικής Αττικής).

ΓΚΟΛ: 80′ Λούκας-11′ Λέκκας.

ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ (Δημήτρης Ποτήρης): Ταμπλάκου, Παππάς, Μαρίνος, Γ. Ποτήρης, Ρ. Ποτήρης, Τζαναβάρας, Λέκκας, Κριάρας, Γκουριώτης, Παπαχρήστου, Κατσίκας. (Π. Οικονόμου, Αντωνίου, Τσουμάνης, Ε. Τζαναβάρας, Βενετσάνος).

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Πέτρος Ζουρούδης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Τσατσαρώνης, Ι.Θ. Τσολάκος, Γεωργίου, Χαλιώτης (66′ Λούκας), Ζουλιώτης, Σπυράκης (46′ Καραχάλιος), Τρεπεκλής (46′ Σπανός), Μαστροκώστας, Γκιόκας. (Μετοχιάτης, Σακκάς, Τζάβρας, Βασιλείου, Σπανός, Καραχάλιος, Λούκας, Ζαχαριάς).

πηγή: eviasports.gr